Seuraava kokous 6. marraskuuta

Hallituksen seuraava kokous pidetään tiistaina 6. marraskuuta kello 18.30.

  • Puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja

    puheenjohtaja
    tottelevaisuuskoulutusvastaava
    Elina Ruohonen
    Mannilantie 31
    31250 Teuro
    044-2926 868
    elina_ruohonen@hotmail.com

    varapuheenjohtaja
    mökkiemäntä
    (myös Haukkukallion vuokraus)
    Minna Kannisto
    Hämeen Härkätie 270
    31400 Somero
    041-7533 533
    kannisto.minna@gmail.com

  • Sihteeri ja rahastonhoitaja

    sihteeri
    Minna Filppu
    Heikintie 4
    31400 Somero
    0440-310122
    minna.filppu@gmail.com

    rahastonhoitaja
    jäsensihteeri
    Piia Sihvonen-Talikka
    Jacob Ritzintie 10
    31400 Somero
    0400-860 621
    piia.sihvonentalikka@gmail.com

  • Muut hallituksen jäsenet

    Virpi Ingerman
    Romsilantie 474
    25180 Pertteli
    0400-963 793
    virpi.ingerman@salo.fi

    agilitykoulutusvastaava
    Johanna Laakkio
    Kaurakedontie 315
    31520 Pitkäjärvi
    0440-752 075
    johanna.laakkio@gmail.com

    Riitta Laine
    Jänistie 4 B 7
    31400 Somero
    050-597 5871
    riitta_honkonen@hotmail.com

    Minna Lassila
    Sorvastontie 758
    31500 Koski Tl
    040 733 4653
    minna.kiuru@dnainternet.net

    Laura Nuotio
    Terttiläntie 6
    31400 Somero
    045 351 9646
    lnuotio@hotmail.fi

    Annika Saneri
    Kulmatie 4
    31400 Somero
    050-5211 286
    annika.heikkonen@gmail.com

    Helena Suortti
    Sivakkakatu 13
    24280 Salo
    040-725 6114
    helena.suortti@gmail.com

    varajäsenet

    Senja Köppä
    Savikonkulmantie 29
    31400 Somero
    050-5476410
    senja.koppa@elisanet.fi

    Katri Nikander
    Insinöörinkatu 66 A 10
    33720 Tampere
    0400-982 470
    nikander.katri@outlook.com

Elina "Ellu" Ruohonen on yhdistyksen puheenjohtaja, joka on kuulunut hallitukseen kymmenkunta vuotta. Hänen koiransa Alli ja Kelmi ovat kelpieitä.

Minna Kannisto on yhdistyksen varapuheenjohtaja ja tarmokas mökkiemäntä, jonka koiralaumaan kuuluvat irlanninsusikoira, kaksi estrelanvuoristokoiraa ja cairnterrieri

Minna "Wippe" Filppu on toiminut yhdistyksen sihteerinä koko 2000-luvun. Kotona hänellä on kaksi australianterrieriä.

Piia Sihvonen-Talikka on toiminut yhdistyksen hallituksessa kymmenkunta vuotta ja toimii tätä nykyä rahastonhoitajana. Sylissä perheen toinen borderterrieri Rico.

Hallituksen jäsen Johanna Laakkio vastaa yhdistyksen agilitykoulutuksesta. Kuvasssa hän on radalla partacollie Eskon kanssa.